Este posibil sa am SM?

Neuropatii Afectiuni neurologice Neuropatie periferica Neuropatie cu fibre mici
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21593097198 cu 3 ani in urma.

Buna Ziua, de 3 ani am inceput sa ma simt rau, obosesc foarte repede, am slabiciune in mana dreapta si amorteli, furnicaturi, delirez psihic, vedere incetosata, piciorul stang il ridic cu greu, sunt foarte rigida, probleme cu memoria si concentrarea, obosesc foarte repede psihic, am facut in RMN Concluzii: doua mici demielinizari cerebrale in emisferul stang cu aspect nespecific : o plaja ovalara cu diametrul 7/3 mm in hipersemnal FLAIR si T2, izosemnatl T1, fara expresie pe secventa de difuzie, situate in substanta alba adiacenta cornului posterior ventricular stang; o alta leziune asemanatoare de 5/3 mm este in lobul occipital stang, minime dilatatii de spatii lichidiene pericerebrale Virchow-Robin. Am dureri de cap in fiecare zi cu sageti in cap si diverse locuri ale corpului, incontinenta urinara, herpes vaginal, mi se usuca nasul, gura, vaginul, pielea.

Raspunsuri (2)

Utilizator11614240594

acum 3 ani

Asa a inceput la mine acum sunt mai rau , insa fata dignostic, hai sa discutam in privat.

Maria

acum un an

Bună di eu sunt asa ați rezolvat problema?