Doctor

Neuropatii

Postata de membru292514 cu 8 ani in urma.

Catre ce doctor, specializare sa ma indrept ac***a un fel de semipareza la membrul superior. Hernia de disc cervical iese din calcul, am facut RMN. Din ce am intrebat aici mi s-a raspuns ca ar fi o contractura paravertebrala sau o leziune a plexului brahial. Ce specializare trebuie sa caut, si un doctor bun daca se poate sa-mi recomandati. Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , va recomand sa consultati un neurolog si ulterior daca acesta considera va poate indruma si catre un neurochirurg.