degetul mic si degetul inelar amortite

Neuropatii

Postata de alexandros cu 14 ani in urma.

De aprximativ 3 saptamani am degetul mic si degetul inelar amortite.Am citit mai multe articole pe internet si am inteles ca poate fi vorba de neuropatie ulnara.Pot fi si alte cauze multumesc.ce investigatii trebuiesc efectuate in acest caz.

Raspunsuri (4)

Dr. Neuro

acum 14 ani

Cauzele pot fi multiple insa nu cred ca va ajuta cu nimic sa asteptati. este nevoie urgenta sa mergeti la medicul neurolog pentru un consult de specialitate.
Acesta va putea determina exact cauza si tratamentul adecvat pentru afectiunea dvs.

Intr timp cititi despre sindromul de tunel carpian aici //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-nervilor-periferici/sindromul-de-tunel-carpian_5632

alexS

acum 14 ani

Va multumesc.

sanda

acum 14 ani

Buna , va rog sa-mi spuneti uleiul de catina se foloseste ca picuri direct in ochi ?
Multumesc , mult
Sanda

10.02.2010 intrebare postata de valentina

acum 14 ani

am descoperit recent ca sunt bolnava de polineuropatie senzitiva periferica la varsta de 16 ani,ce ma sfatuiti sa fac in continuare sa ma simt mai bine,si ce tratament sa urmez?multumesc mult valentina.