De ce anume sufar?

Neuropatii

Postata de razvan949 cu 12 ani in urma.

Va rog sa am ajutati si pe mine.
Sunt barbat, am 31de ani si ma confrunt cu o problema care imi afecteaza viata.
Acum cateva luni am inceput sa am ameteli, sa simt ca imi pierd simtul tactil, senzatii f ciudate. Am facut toate analizele posibile, tomografie la cap, radiografie si rmn la coloana si totul e ok. La reflexe raspund bine cand sunt examinat de neurolog, un singur medic ortoped mi-a spus ca e posibil sa am o inflamatie a spatelui si mi-a dat diclofenac, iar dupa ce am luat o pastila parca ametelile au inceput sa treaca si mai mult, am inceput sa simt pentru o scurta perioada. Precizez ca am lucrat cu greutati cand eram in liceu.Dureri nu am.
Ce poate fi?Nimeni nu imi da de cap, totusi se intampla ceva cu nervii mei periferici. Probleme psihice nu am, pentru ca probabil la asta se gandesc toti cand analizele sunt bune, totusi de ce nu simt la intensitate normala, si de ce am inceput sa simt cand am luat un antiinflamator, este f ciudat. Este posibil ca acea inflamatie a spatelui sa opreasca impulsurile nervoase catre extremitati?Si de ce inflamatia nu iese la RMN, nu inteleg.Am citit despre tot felul de boli, polineuropatii inflamatorii, etc, dar totusi la toate apar tulburari de reflexe, iar eu nu am asa ceva, dar totusi simtul meu tactil nu e cum trebuie sa fie si de aceea am si aceste ameteli si chiar lipsa de echilibru. Va rog sa ma ajutati!

Raspunsuri (4)

sari

acum 12 ani

Incearca metode de medicina neconventionala, nu mai cauta motivele, ca medicii nu le stiu chiar pe toate. Mai multa lume are simptomele tale, unii chiar mai tineri, de x la prietena fiului meu s-a blocat mana.Masajele, reflexoterapia, acupunctura, apele termale,si o viata echilibrata, din toate punctele de vedere, te va ajuta foarte mult.
Cauta sa consumi putin vin rosu de casa, de trei ori pe zi, cate 100 ml, amestecat cu miere si scortisoara, iti va iriga toate zonele corpului, inclusiv cea cerebrala, unde exista centrul echilibrului.
Sanatate

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

exa

acum 12 ani

Iaaar?!!!!! Iar se tine maica-ta de p***ai?!!!!! Imi pare tare rau sa aud asta! Nu te mai duce la doctori! Stii unde trebuie sa te duci : cat mai departe de ea.Fuuugi!!!

Alina

acum 8 ani

Mama mea avea la fel
Analize peste analize si minic
Acum ia Betaserc 3 luni apoi 1 luna pausa si se simte perfect
Dar medicul ia recomandat Betaserc ametea rau acum nu m ai simte nimic e ok
Betasercul este de 2 feluri ca miligrame ma refer
Mergi la un medic si intreaba daca poti lua si vezi cum te simti
Multa sanatate