Convulsii febrile

Neuropatii

Postata de Andreeabatu cu 10 ani in urma.

Buna ziua,am un băiat de 4 ani diagnosticat cu convulsii febrile si este sub tratament cu Depakine.modul de administrare este de 2 ml de 3 ori pe zi,ceea ce implica administrarea si la gradinita de sirop.problema mea este ca de la Gradi sunt doar reacții negative,nu vor sa i''l dea iar medicul specialist a zis clar ca trebuie respectate dozele exact asa.spuneti''mi va rog,intra in atribuțiile unei asistente de gradinita administrarea sau ce soluție pot găsi.este vorba de sănătatea puiului meu si sunt disperata.multumesc

Raspunsuri (1)

cristian

acum 9 ani

Cu scrisoarea medicala se rezolcvva ,totul.
Se duce la asistent si este obligat sa-l administreze.
In caz contrar plangere la inspectorat. sau amenintate cu inspectoratul si Organizatiile antidiscriminare.

Se va rezolva