ce este cerebrolysin

Neuropatii

Postata de denispety cu 14 ani in urma.

pentru copii este bun cerebrolysin dece este bun

Raspunsuri (4)

mikmok

acum 14 ani

Mai multe poti citi aici despre acest cerebrolysin - //sfatulmedicului.ro/medicamente/cerebrolysin-solutie-injectabila_15673

Daniela Ursu

acum 13 ani

Personal nu te-sfatuiesc sa-l folosesti decat in caz de forta majora . Tatal meu l-a folosit 2 luni dar asta inurma unui accident vascular si are varsta de 80 de ani si cat timp l-a folosit a fost foarte confuz si foarte nervos sau foarte apatic.Iti doresc multa sanatate .

mariana

acum 12 ani

am o nepotica de un an si 4 luni in grija mea.ea inca nu merge in piciare singura decat tinuta de manuta.am observat si un pic de dezichilibru atunci cand merge.am fost la un pediatru si mi-a recomandat un control de specialitate la neurologie infantila.specialistul mi-a recomandat un tratament cu tonotil-n,carnil si cerebrolysin.am un pic de dubii,nu sunt hotarata ce sa fac...ea e si micuta ptr varsta ei..are numai 8.800kg-mananca putin.o alta problema e ca merge numai pe varfuri si are frica cand o las de manuta sa mearga singura.merge pe langa pat si dac are un alt punct de sprijin se muta ...intrebarea mea este=ce sa fac?sa urmeze tratamentul cu cerebrolysin?celelalte ,tonotilul si carnilul i le dau...dar injectiile inca nu le=a facut.multumesc

Membrumadalinalinte

acum 6 ani

Cerebrolysinul e sigur si miraculos, dati-l cu incredere, nu degeaba vi l-a recomandat un medic care isi sustine recomandarea pe un diagnostic si cunoasterea f buna a copilului si a medicamentului. Nu are nici o legatura cu greutatea , fragilitatea copilului, ba dimpotriva, pentru ca are un retad in dezvoltare , cerebrolysinul o poate ajuta sa il recupereze. Daca are nevoie de antibiotic injectabil nu i-l dati ca e micuta, asteptati sa treaca pneumonia de la sine? asa e si cu Cerebrolysinul. Ce nu reparati acum, nu se mai recupereaza mai tarziu.