Ce credeti?

Neuropatii

Postata de [email protected] cu 12 ani in urma.

Stiu că am herniere la C5C6,dar de câteva zile, pe lângă furnicături şi amorţeli pe timpul nopţii în mâini mă trezesc noaptea cu ameţeli şi greaţă,se învârteşte camera cu mine,pierdere de echilibru.Dacă stau liniştită şi întinsă mă liniştesc,dar dacă mă ridic...Ce credeţi că aş putea să am?

Raspunsuri (1)

Dr. Victor Taran

acum 12 ani

Simptomele descrise de dv. sunt rezultatul herniei cervicale. Este bine sa consultati un neurolog, sa faceti un examen RMN pentur a vedea evolutia herniei de disc. Posibil ca trebuie sa va reevaluati regimul cotidian de munca si odihna, sa urmati un tratament fiziochinetoterapeutic, gimnastica medicala, masaj, posibil tratament medicamentos.
Va doresc sanatate
Dr. Victor Taran
mail [email protected]