ce as putea sa am

Neuropatii

Postata de mary66 cu 12 ani in urma.

De mai mult timp am o durere ,arsuri crampe la piciore la dreptul mai tare.Am facut o ecografie Doppler nu s-a gasitnici o afectiune ale arterelor su ale vaselor.as putea avea o afectiune neorologica?ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Simptomele descrise (durere, arsuri, crampe) ar putea fi determinate de o eventuală neuropatie, în cazul în care nu există tulburări circulatorii la nivelul membrelor. Pentru o identificare exactă a cauzei ar fi recomandat consultul unui medic neurolog

antoneta142936

acum 12 ani

nu sunt medic, nu am nici un fel de competenta in domeniu dar ... incearca sa vezi daca nu ai o lipsa de magneziu ... sunt cazuri cand dupa cateva tablete de magneziu crampele dispar ...Sanatate