bursita

Neuropatii

Postata de Gheorghe20250876 cu 12 ani in urma.

de doua saptamani am facut o umflatura cu lichid la cotul stang. Poate stie cineva o metoda (naturista) de tratament eficace? multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

In primul rand consult la ortopedie. Articulatia cotului in repaus,chiar imobilizate cu o fasa de tifon si atela simpla .Daca sunt dureri , Diclofenac comprimate de 100 mg 2x1 pe zi sau la nevoie.

Salitrarovici Alina

acum 10 ani

Am căzut cu bicicleta si m-am lovit la cot,am o unflatura si numai pot întinde mana la maxim,nu ma doare,ce trebuie sa fac?

Maria Jones

acum 8 ani

se aplica comprese cu ulei de ricin
o bucata de material de bumbac foarte curata se impregeaz cu ulei de ricin. se aplica pe umflatur ,se acopera cu plasic si la final se puner o pernuta electrica calda. se tine maximum o ora cu cit mai mult mai bine,se repeata in fiecare zi pina se rezolva se poate tinebandajul si peste noapte