amorteala in maini

Neuropatii

Postata de Claudia266 cu 12 ani in urma.

Acum doua zile, m am trezit dimineata cu o amorteala puternica in maini, si nu este prima data, decat ca acum am simtit o foarte acuta, iar de atunci am o durere permanenta in maini, pana la cot si cotul, in special mana dreapta, si o usoara furnicatura permanenta in maini. Specific faptul ca avut tangenta cu spitalele pentru diferite afectiuni, perioade cand mi s au administrat perfuzii. E un efect al acestora sau trebuie sa iau alte masuri? multumesc

Raspunsuri (3)

mary

acum 12 ani

ar trebui sa nu ignorati mergeti la medicul de familie sa va dea o trimitere la un neurolog sa nu fie de natura cervicala si nu ar fi rau sa faceti si un consult cardiologic.sanatate

Alx MAX

acum 12 ani

Du-te și fă-ți un RMN cervical.

titadenis

acum 11 ani

daca nu dispar amortelile ai sigur o compresie cervicala sa te operezi ca moare mana si paralizezi si e prea tarziu