Am polineuropatie cu fibre mici sau neuropatie zonala cu fibre mici?

Neuropatii

Postata de MunteanC cu un an in urma.

Am facut un ENG,diagnosticul a fost de: polineuropatie cu fibre subtiri.Am 43 de ani si problema asta a inceput aprox acum 12-15 ani.Singurele zone in care simnt disconfort si mici arsuri sunt antebratele si un pic fata,in rest nu am avut absolut nici un simptom,niciodata in nici o alta parte a corpului.Asa ca ma intreb.E polineuropatie cu fibre subtiri ,care afecteaza zonele perfireice si/sau tot corpul etc sau neuropatie regionala cu fibre subtiri? Multumesc

Raspunsuri (3)

Radu C.

acum un an

Salut, am simptome similare si EMG-ul nu a indicat polineuropatie cu fibre subtiri, si din cate am citit nu iese la EMG aceasta afectiune... Daca gasesc amabilitate, ce alte analize ai facut pt. a primi acest diagnostic?
Multumesc!

MunteanC

acum un an

Ai Facebook? Putem comunica mai bine

Dobrin Ruxandra

acum 10 luni

Bună , și eu am aceleași simptome. Putem comunica pe fb?