ce poate fii?

Neurochirurgie Prevenirea convulsiilor in timpul sau dupa neurochirurgie Interventie chirurgicala Depresie
+1
Vezi toate grupurile

Postata de claudiamihai111 cu 5 ani in urma.

buna seara

Sotul meu are 58 ani anul trecut a facut AVC hemoragic sechelar stang.mergea pana acum o luna de zile cu cadrul .acum nu mai poate sta in picioare ,fiind imposibil stabilitate in partea dreapta adica picior drept ,mana dreapta .
luna trecuta a fost internat 3 zile in spital la baltazar unde a fost dus si depistat infarct miocardic acut fara supradenivelare de segment stang,hipertensiune arteriala esestiala grad 3 grup de risc aditional foarte inalt.
acum ia tratament cu leridip 20 ,aspenter ,betalok 50 ,clopidogrel 75.
INTREBARE .de ce nu mai poate sta in picioare?

Raspunsuri (2)

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

Vedeti ca este posibil sa fi facut un nou AVC . Daca nu l-ati dus pana acum, va rog sa-l duceti de urgenta la clinica de neurologie unde i se va acorda asistenta medicala necesara.

dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Osteopatie si Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

acum 5 ani

Bună ziua, numele meu este Irina și vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a medicamentelor Aspenter si Clopidogrel, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@ adresa_web_filtrata datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.