Buna ziua! Socrul meu a suferit o interventie pe creier, a vorbit primele zile dar apoi nu a mai vb?

Neurochirurgie

Postata de MembruMobileApp1507114548 cu 6 ani in urma.

Spuneti-mi va rog care este cauza pentru care el nu mai vorbeste acum, cu toate ca imediat dupa operatie si in primele zile a putut vorbi, si daca aceasta problema se va rezolva.
Multumesc!!

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hipertensiunea-arteriala--HTA-/simptomele-leziunilor-cerebrale_8993

MembruMobileApp1507114548

acum 6 ani

Este inca internat, dar doctorul spune ca este din cauza unui edem,s-a umflat putin locul operat, totusi as vrea sa stiu daca a mai trecut cineva prin asa ceva, in cat timp isi revine vorbirea?