Pot aparea negi in zona pubiana, in urma epilatului cu lama?

Negi

Postata de Wisher cu 6 ani in urma.

Buna ziua,

Am observat de ceva timp ca din cauza epilatului cu lama, in zona pubiana au aparut ca niste negi, mici umflaturi in piele. Acestea nu manifesta nici un fel de simtom, nu se simte durere la atingere, nu prezinta culori "ciudate". mentionez ca, din greseala, au fost rupte cateva, dar in urma vindecarii, au aparut la loc, sub aceeasi forma. Un sfat, ce poate fi, daca intradevar sunt negi sau altceva.
Mentionez ca momentan nu sunt in tara, nu voi putea ajunge la un medic in perioada imediat urmatoare.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Alunite--negi-si-keratoze/negii-genitali_12752