Cura oua de prepeliță insuficienta renala?

Nefropatia

Postata de Ana Petrescu cu un an in urma.

Este benefica cura de oua de prepelita pentru anemie in cazul insuficientei renale terminale la un varstnic de peste 70 de ani cu insuficienta cardiaca in urma unui infarct mai vechi de 15 ani? Problemele renale au drept cauza tensiunea arteriala mare netratata in trecut

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/top-15-alimente-pentru-persoanele-cu-insuficienta-renala_9827