Există riscul unei boli?

Nefrolitiaza urica

Postata de Utilizator11533153022 cu 5 ani in urma.

Bună seara! În ultimele două săptămâni am sesizat diferite simptome... Totul îcepând de la lipsa poftei de mâncare.. pe lângă faptul că atunci când miroase a mâncare îmi vine să vărs, mă simt mereu lipsită de poftă de mâncare, nu mănânc nimic dar mă simt foarte plină. Am stări de amețeală și dureri de cap, dureri abdominale (in zona stomacului dar și în zona ovarelor), dureri la nivelul rinichilor (știu că aveam niște nisip și niște pietricele). Menționez că în ultima lună nu mi-a venit ciclul și săptămâna trecută am vomat de 2 ori cu sânge. Există riscul să sufăr de vreo boală? La ce fel de medic trebuie să merg? Ce analize ar trebui să solicit? Vă mulțumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006

Utilizator11533153022

acum 5 ani

Nu există posibilitatea de a fi însărcinată! Vă mulțumesc!