Amniocenteză?

Nastere

Postata de Ghiorghiu Cristina cu un an in urma.

Bună ziua!Sunt însărcinată în 16 săptămâni și am făcut dublu test la 14 săptămâni și mia esit cu risc...poate fi o eruare de laborator?Sunt trimisă să fac amniocenteză ce mă sfătuiți să fac să mai încerc și triplu test sau sa merg la amniocenteză?Sunt disperată că nu știu ce să fac am un băiețel de 9 ani fără probleme....mulțumesc

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Decizia de a face triplul test sau amniocenteza, ar trebui luata in urma unei discutii cu medicul dumneavoastra dupa ce ati evaluat riscurile si beneficiile fiecarui test.

Daca doriti si opinia altui medic ginecolog va recomandam sa va programati aici: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/amniocenteza-metoda-invaziva-de-diagnostic_1134