Insecta sau altceva?

Muscatura de paianjen

Postata de Utilizator11623700186 cu 2 ani in urma.

Buna ziua.In urma cu 2 zile am participat la un eveniment ce s-a desfasurat pe malul unui lac. Tatal meu s- a ales cu o muscatura de.. ceva....pe antebrat, exact in pliul cotului. Mentionez ca tota zona din jur este umflata, rosie si foarte tare.( ,,zona din jur" este reprezentata de aproximativ 7 cm, atat la stanga si la dreapta cat si in partea inferioara a bubei.) Aspectul muscaturii, bubei, este unul alungit, destul de aplatizat, iritat. De asemenea prezinta mancarime permanenta. Daca ma poate ajuta cineva cu informatii despre provenienta si tratament ,as fi recunoscatoare. Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/muscaturile-de-animale-si-intepaturile-de-insecte_1779