xanax - rog un raspuns

Migrena

Postata de andreea432 cu 15 ani in urma.

De cativa ani folosesc xanax o pastila pe zi de o,25.Mai e cineva in situatia asta? mi-e frica ca in timp sa nu-mi afecteze sistemul nervos si sa capat alte simptome.

Raspunsuri (11)

Dorina6899908

acum 15 ani

Probabil ca iei acest medicament la recomandarea unui medic,pentru o anumita afectiune,altfel nu ai putea obtine reteta. Medicul poate sa-ti recomande intreruperea sau continuarea tratamentului. Cantitatea pe care o iei este ff. mica,in comparatie cu doza cea mai mica, din prospect. Eu folosesc xanax,tot 0,25/zi, o jumatate dimineata si cealalta jumatate la pranz. Mi-a fost recomandat de medicul cardiolog,in urma unei monitorizari a ritmului cardiac, unde s-au inregistrat aritmii. Mi s-a spus ca trebuie sa-l iau continu. Parerea mea este ca ,cantitatea este ff. mica,dar daca ai indoieli este mai bine sa intrebi medicul la recomandarea caruia urmezi acest tratament.

vlad26

acum 15 ani

Utilizat pe termen lung, xanax poate da dependenta. In general, la anumite perioade de timp, medicul cardiolog sau psihiatru inlocuiesc medicamentul cu altul asemanator, tocmai pentru a evita acest lucru.

catalin107

acum 15 ani

buna seara. si eu iau xanax de vreo3 ani .ma simt bn dar am devenit dependenta .eu iau o data pe zi dimineata 0,50

dianadem

acum 14 ani

buna,

nu te-as sfatui sa iei xanax, creaza o dependenta dezastroasa....am crezut ca ma va ajuta dar mai mult m-a incurat

toate bune

florin

acum 13 ani

consider ca este ca un drog

serhei.tiklenku.

acum 12 ani

xanax este un preparat foarte bun tare bine ajuta.

SERGHEI

acum 12 ani

VA ROG SPUNETIMI UNDE POT ASI XANAX VA ROG....MULTUMESC

energy

acum 10 ani

aiurea.....pana la urma toate sunt droguri....

Utilizator11575573282

acum 4 ani

Xanaxul nu da dependentă dacă este scăzut treptat. Decât sa simți ca-ți fuge pământul de sub picioare, mai bine Xanax. Pentru mine, cel puțin este singurul care functioneaza cel mai rapid. Mi se preacriu 3 pastile( doua de 0,25, dimineata și la prânz, iar seara 0,50) in perioadele stresante in care fac atacuri de panica. Apoi scad treptat, după ce m-am pus pe linia de plutire și rămân doar cele de baza( depakine și seroxat) scăzute ai alea, iar Xanaxul doar la nevoie. Îl pot lua și odată la o luna in perioade normale. Precizez ca am atacuri de panica de 10 ani!😉

Vleju paraschiva

acum un an

Și eu iau de6 ani

Remus

acum 8 luni

Mi sa redus doza de xanaxla 0,5 mg.,pe zidar doctorul din greșeală a scris pe reteta tot de 1 mg.vreau sa va întreb se poate lua o jumătate de tableta?