vreun remediu...

Migrena

Postata de mandy_79 cu 11 ani in urma.

vad ca f multa lume sufera de dureri de cap
eu le am de vreo 3 luni
am fost la medic,mi-a dat antiinflamatoare si antidolorifice dar care nu au avut nici un efect
la sfatul lui am consultat si neurologul care mi-a pus diagnosticul de migrena si mi-a dat tratament pt vreo 3 luni de zile
dar pe care dupa o saptamana a trebuit sa-l intrerup pt ca imi dadea o groaza de reactii adverse
precizez ca nu am greata,ameteli sau febra
dar aud un fosnet in cap si ma dor ochii,cateodata cu tot cu nas
daca cineva ma poate ajuta cu vreun sfat.ii multumesc anticipat
multa sanatate tuturor

Raspunsuri (4)

Sigada

acum 11 ani

Durerile de cap pot fi si de natura ORL cauzate de o infectie a sinusurilor, sau de o afectiune a urechii. Va recomand si un control ORL dar si unul la oftalmologie pentru ca la fel, durerile de cap pot fi determinate de modificarea dioptriilor.

mandy_79

acum 11 ani

vizita la oftalmologie am facut-o si este totul bine,cu toate ca ochii inca ma deranjeaza
as putea insa sa fac vizita la ORL
va multumesc pt sugestie

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incearca Homeopatia, care are rezultate bune, in probleme de sanatate. Spun din experienta avuta in familia mea, cu rezultate bune, aplicand Homeopatia, la simptome ca cele pe care le aveti si la multe alte probleme. Foarte important este sa gasiti un homeopat bun, deoarece homeopatia are rezultate, dar aplicata cum trebuie.
Va doresc sa va ajute Dumnezeu sa gasiti un homeopat bun, asa cum am gasit noi!

mandy_79

acum 11 ani

daca tot ati nimerit dumneavoastra la un homeopat priceput poate ne spuneti si noua unde am putea sa-l gasim
va multumesc
sanatate