Va rog sa ma ajutati.(cefalee p***atala)

Migrena

Postata de Schneider95 cu 9 ani in urma.

Salut,am 20 de ani si cred ca ma confrunt cu o problema cat se poate de serioasa.
Acum 2 saptamani am fost la prietena mea acasa si am facut dragoste.Vreau sa spun ca la un moment dat in timpul actului sexual a inceput sa ma doara foarte tare ceafa,in partea superioara si peste cateva zile cand am incercat iar,tot asa.
Durerea este extrem de puternica si dureaza circa 30 de minute.
Din cate am citit pe internet este vorba de cefalee p***atala.
Rog un medic sa-mi raspunda si sa imi spuna ce sa fac si cuk sa scap de aceasta afectiune.

Multumesc,
Cu stima,Eduard.

Raspunsuri (1)

eva40

acum 9 ani

Daca nu te deranjeaza ca sunt terapeut naturist,i-ti dau un sfat,La momentul cand incep durerile de cap,ia o lingurita de sare,o pui pe limba si bei un pahar mare de apa ,in 2 minute trece.Este adevarat ca nu are efect secundar,daca ai nevoie de medicamente,apeleaza la un medic
Bafta