tulburari de vedere, dureri de cap, intepaturi ale inimii

Migrena Tulburari de vedere

Postata de Roxana125 cu 13 ani in urma.

de cateva zile am niste tulburari grave de vedere urmate, la scurt timp de dureri de cap si intepaturi ale inimii. Vederea se incetoseaza, vad niste pete negre, iar imaginea se misca. aceste tulburari dureaza cam 10-20 minute, dupa care dispar si apar durerile de cap, de ochi si intepaturi ale inimii. as dori sa consul un medic, dar nu stiu carei specializari ar tb sa ma adresez. multumesc

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Neurologie.

Nika

acum 13 ani

Mergeti urgent in primul rind la oftalmolog puternic la vreo clinica mai avansata, iar apoi si la neurolog, aratindu-i ce a scris oftalmologul. Trebuie sa mergeti urgent sa excludeti ceva grav, gen glaucoma - care se trateaza, dar daca piredeti timp, este risc sa pierdeti vederea. Asa ca mergeti de urgenta la un specialist si totul va fi bine! succes si sanatate.

oprica alina

acum 12 ani

de ceva timp am dureri de cap si tulburari de vedere''umbre mai mult alb si imi tremura corpul simt ca nu am putere sa stau nici in picioare

zamfira mariana

acum 8 ani

Buna seara!de cativa ani am o durere de cap,nu mereu,poate fi de cel putin 2 ori pe saptamana.Durerea de cap este inlocuita de intapaturi la inima,carui fapt se datoreaza aceste lucruri?