sunt sau nu antibiotice ?

Migrena

Postata de ioaana cu 10 ani in urma.

Buna,as vrea sa imi spuneti daca naldorex,neurontin si controlocul sunt antibiotice sau nu?nu gasesc nimic concret pe net si am uitat sa intreb medicul de familie daca sunt sau nu antibiotice mai ales de neurontinul acela nu gasesc mare lucru...astept un raspuns si multumesc mult!

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 10 ani

Nu sunt antibiotice. Neurontin-ul face parte din clasa ATC - sistem nervos, antiepileptice ; Controloc-ul este pentru tratarea pe termen scurt a refluxului gastro-esofagian ; Nardorex-ul este un analgezic, antiinflamator si antitermic.