Stari ciudate

Migrena

Postata de monica_eu cu 10 ani in urma.

Rog sa-mi dati un sfat! Nu stiu unde sa incadrez ceea ce simt. De vreo saptamana, am dureri de cap, stari de voma, greata, mi-este frig- sambata si ieri nu mai stiam ce sa pun pe mine de frig, aveam fiori de atat frig cat simteam. Apoi imi trecea. Am zis ca este raceala, apoi migrena de la aer conditionat. Acum, ma gandesc la o sarcina. Insa menstruatia trebuie sa imi vina pe duminica, pe 24 norimebrie. Nu mai am fiere de 4 ani, nu stiu daca sa dau vina pe ficat.... despre sarcina zic ca este cam devreme, nu?
Multumesc anticipat pt sfaturi!

Monica -37 ani

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Intr-adevar, este prea devreme pentru sarcina.
Va recomand sa consultati medicul internist pentru evalaure: analize de laborator, ecografir abdominala, radiografie pulmonara.