salut

Migrena

Postata de tica22 cu 12 ani in urma.

buna dimineata am si eu o intrebare de vreo doua luni am dureri la cap pe partea stanga si mi se pune ceata pe ochii. si sunt tot timpul moale ,ma ea cu ameteli . am facut testele la sange si miau iesit bune

Raspunsuri (4)

Pena

acum 12 ani

Dar la ochi ti-ai facut control? Daca ai probleme cu ochii pot aparea dureri de cap. Deasemenea spondiloza cervicala poate da dureri de cap din cauza circulatiei /oxigenarii incorecte. Ar putea fi mai multe cauze, mergi la dr si prin analize incercati sa le eliminati

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 12 ani

O posibilă cauză ar putea fi hipertensiunea arterială (alături de alte posibile cauze enumerate de utilizatorul Pena) de aceea ar fi indicat să vă măsuraţi tensiunea arterială şi să consultaţi un medic cardiolog şi un neurolog

tica22

acum 12 ani

Da am facut control oftamologic la doi doctori deferiti si miau dat acelasi raspuns k nu am nimik la ochii . La neurolog miam facut programare pe la inceput lui august .Si tensiunea arteriala miam luato si am avuto 10 cu 6 . nu vam spus eu am un pic coloana stramba si am avut inceput de astm bronsic pe la 10 ani dar acum nu crize de astm k am facut trament atunci