rivotril

Migrena

Postata de lacoste cu 12 ani in urma.

am fost diagnosticata cu hipertensiune intracraniana. Medicul mi-a prescris cavinton, bilobil rexetin si rivotril. Cautind informatii am constatat ca rivotrilul si rexetinul sint niste calmante si sint prescrise pentru alte diagnosticuri, si devii dependent de ele. Merita sa le beau oare? Va multumesc

Raspunsuri (4)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Intradevar Rivotrilul se da in caz de crize de epilepsie, sau de agitatie sau daca sunteti anxioasa, sau daca aveti insomnie... Aveti ceva din toate astea? Daca nu ar fi poate mai bine sa nu-l uati, caci poate da dependenta, pe langa somnolenta si ameteli. Iar rexetinul nu stiu ce e, nu am auzit de el, cred ca ori nu ati inteles dvs bine, ori e o denumire comerciala mai noua pt o anumita substanta...

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

bilobil contine extract de ginkgo biloba. rivotril contine clonazepam indicat in tratamentul de scurta durata al anxietatii , precum si de a preveni crizele convulsive starile convulsivante.

lacoste

acum 12 ani

sa inteleg ca este eficient in cazul meu rivotrilul?

Laura

acum 10 ani

Poti sa iei toate medicamentele ca sunt foarte bune.