presiuune dureroasa la gat si cap

Migrena

Postata de ella_2012 cu 11 ani in urma.

buna seara. am o presiune in cap care porneste de la gat, am dureri de cap . Sunt ametita . Am o senzatie de presiune in gat parca explodez. Imi este frig tot timpul . Pe partea dreapta este mai accentuata durerea la gat si se duce in spate. Piciorul drept imi este amortit pana in spate si chiar ma doare. Va rog din suflet sa-mi spuneti ce as putea sa am . Va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Consultul de specialitate este cel care va poate spune ce aveti. Poate fi o spondiloza cervicala reactivata insa aceasta trebuie investigata si exclusa de alte patologii. Este recomandat sa consultati medicul neurolog.