Presiune la nivelul capului de aproximativ 1 an. ?

Migrena

Postata de Utilizator11557395324 cu 4 ani in urma.

Presiunea este aproape insuportabila, am fost la foarte mulți medici pana am ajuns la psihiatru, care mi a pus diagnosticul de TULBURĂRI ANEXIOASE Generale și mi a dat un tratament. De aproximativ 3 luni iau Arketis, Propanorol și Depakine doar seara, însă acea presiune nu dispare. A reușit cineva sa se vindece de un astfel de diagnostic?

Raspunsuri (1)

Utilizator21642326436

acum 7 luni

Bună ziua. Și eu am presiune intracraniană, însoțită de dureri pulsatile în cap, uneori greață și vărsături. Am fost la neurolog și la psihiatru, care mi-au spus că totul e din cauza stresului. Am urmat tratament pentru depresie și anxietate, la psihiatru (Quetiapină și Tritico), timp de un an. Simptomele au revenit, iar acum fac ședințe de psihoterapie. La dv. au apărut ameliorări?