"Pierderi de memorie"

Migrena

Postata de Shroom cu 11 ani in urma.

Buna seara !
In ultima vreme am inceput sa am pierderi de memorie(mai exact acum 2 zile) , uit ce fac , pun intrebarile de mai multe ori deoarece nu imi aduc aminte.. sa le fi pus , aceste "pierderi de memorie" sunt asociate cu o durere de cap ingrozitoare , tin sa mentionez ca am avut acum 1 an un accident si m-am lovit la cap , dar am facut CT si encefalograma dar nu au vazut nimic .

Raspunsuri (6)

dana

acum 11 ani

recomand un consult la endocrine

Nicole

acum 11 ani

Ei bine,nu este de glumit cu asa ceva.Daca durerile si pierderile de memorie persista ar trebui sa mai faci niste encefalograme.Ar putea fi un anevrism sangerare la creier sau poate fi chiar inceputul unei boli cum ar fi Alzheimer.

Shroom

acum 11 ani

La 17 ani ? Alzheimer ?

sini

acum 11 ani

s-ar putea sa fie migrena aura mi se mai intampla si mie eu mai am si amorteli si tot felul

radu

acum 8 ani

Si eu am avut un accident cu o lovitura la cap...dintre care accidentul nu mi-l amintesc deloc,am pierderi de memorie din trecut(amintiri destul de importante din viata unui om),iar in ziua de azi imi vine foarte greu sa invat.Precizez ca am facut analize imediat dupa accident dupa care am mai facut la o diferenta de 3 ani si ca si lui Shroom mi-au spus ca analizele au fost perfecte.
Ce mia fost precizat de un medic,pentru a-ti imbunatati memoria trebuie sa faci cateva exercitii de memorie in fiecare zi pt. cateva minute,ori exista anumite carti pt. imbunatatirea memoriei.
Recomand sa cauti o carte ca aceasta si sa faci exercitiile din ea!

radu

acum 8 ani

Pt. durerile de cap...cum a spus Nicole ar trebuie sa mai faci cateva controale pt. a fi sigur ca nu ai ceva mai grav...dar nu alzheimer ;)