Nu mai rezist de durere

Migrena

Postata de stefanlaval cu 13 ani in urma.

Mi se intampla ca uneori,sa mi se reduca campul vizual pana vad doar intr-un punct sau deloc,apoi imi revin tot treptat. Criza ,din momentul aparitiei pana cand am din nou vederea limpede, tine cam 30-40 min. si e urmata de dureri de cap ingrozitoare si o oboseala a ochilor. Nu e de la ochi pt. ca am facut analize in acest sens. Poate imi spune cineva ce alceva ar putea fi si incotro s-o apuc.Multumesc si sanatate tuturor.
Z.A.

Raspunsuri (4)

Sheila

acum 13 ani

Atunci incearca la neurologie daca spui ca nu e o problema oftalmologica

Echipa SpitalOftalmologie.ro

acum 13 ani

Stimate domn,

Va recomand daca aveti posibilitatea sa va adresati Spitalului nostru in urgenta in momentul cand survin aceste crize, pentru a putea analiza in mod concret care este cauza lor. Cauza oftalmologica nu este exclusa, insa trebuie evaluata starea dvs in timpul crizelor, nu in afara lor.

pop

acum 13 ani

Cum descrieti durerea e vorba de megrena , va recomand tratament cu ozonoterapie. stiu ca face bine mai ales e tratament natural fara efecte secundare .

Evie

acum 13 ani

Consultati cel putin 2 medici, urmati tratamentul recomendat si in paralel acupuntura.Pe mine personal m-a ajutat enorm de mult acupuntura.