Nexium !!!!!!!!!!

Migrena

Postata de membru242659 cu 10 ani in urma.

Am 20 de ani,am mers la medicul de familie deoarece ma durea capul foarte rau si mi-a prescris niste pastile:ketorol,amoxiplus si niste ''''ceaiuri''''nexium 10 mg granule gastrorezistente pentru suspensie orala,am citi pe internet ca ar fi pt ulcer si alte alea,stie cineva ce rol au aceste ''''ceaiuri''''in durerea mea de cap?As dori sfatul unui medic

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ketorolul poate irita mucoasa gastrica si de aceea vi s-a recomandat nexium- cu scopul de a proteja stomacul.