Migrene insuportabile?

Migrena

Postata de Utilizator11530617186 cu 5 ani in urma.

Bună, am 23 de ani și de ceva timp, aproape zilnic, am migrene absolut insuportabile in partea dreapta și frontala, in marea lor majoritate. Nu suport nici cel mai mic zgomot ori lumină, de obicei vine cu amețeli și episoade de pierdere a memoriei.Plang precum un copil de multe ori din cauza durerii. In afară de medicamentele luate pentru dureri de cap, nu folosesc altceva.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/migrena-tipuri-stadii-cauze-factori-de-risc-simptome-diagnostic-tratamen_311