Migrene și tratament?

Migrena

Postata de Ilinca Elena cu un an in urma.

Bună ziua,numele meu este Ilinca am 36 de ani și in toamna anului trecut am fost diagnosticată cu migrenă pe partea dreapă a capului cu dureri in ureche,ochi,umăr și șold.sunt la tratament(migrosun,topiramat,neuromultivit)problema este că nu prea are efect tratamentul,am si pastile de somn care le iau degeaba.in momentul durerilor fac și crize de nervi fiind uneori și in somn,eu dormind undeva la 3 ore pe noapte.ce pot face?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/migrena-tipuri-stadii-cauze-factori-de-risc-simptome-diagnostic-tratamen_311