ma puteti ajuta cu un raspuns?

Migrena

Postata de cristina2136 cu 11 ani in urma.

buna ziua. Am foarte multe neclaritati. pt inceput vreau sa va spun ca am dureri de cap persistente, uneori incep cu partea dreapta a capului..dar apoi continua sa ma doara tot capul. mi se zbate ochiul drept tare. o data mi s,a zbatut o saptamana intreaga si capul ma doare zi de zi. am inceput prin a avea ameteli foarte dese, greturi si palpitatii bruste si uneori imi tresare corpul inainte de culcare sau chiar si in timpul zilei. am programare pe saptamana viitoare la medic dar stiu ca nu ma va lua in serios pt ca dureri de genul acesta le am de mult timp dar acum au devenit zilnice si am mai luat pastile dar acum parca nu isi mai fac efectul. va rog simt ca o iau razna daca mai continui asa. nu stiu daca e de folos dar am 18-19 ani si mi.ar fi greu si mie sa cred ca am ceva mai grav. si am si foarte mari cearcane, va rog ceva un sfat. nu stiu ce sa mai fac, multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

Alexandru Pop

acum 11 ani

cel mai bun sfat pe care il poti primi este sa mergi la un medic. daca esti inscris la un medic de familie fa-i o vizita si vezi ce recomandari iti face pe mai departe.

daca vrei sa mergi la o clinica privata, cu medici f buni iti recomand Delta Hospital, fa-ti o programare si descopera care-i problema.

emilian

acum 11 ani

Si eu am aceiasi problema am fost la medici si au incercat cu mine un sac de medicamente fara nici un rezultat am facut radiografii miau spus ca totul e ok dar eu nu mai scap de durerile de ceafa de cap si de ameteli daca afli ceva te rog sa ma anunti si pe mine asta este adresa de mail ([email protected]) MULTUMESC

Razvan

acum 10 ani

Buna, iti recomand sa iti faci un test lyme. Nu e de gluma cu aceasta boala.

Anamaria

acum 9 ani

Salut. ai aflat ceva din analize? am cam aceleasi simptome. e cazul sa fiu fiu speriata?
Multumesc anticipat.