ma doare in crestetul capului

Migrena

Postata de irene45 cu 13 ani in urma.

daca iau antinevralgic imi trece, dar revine iar, azinoapte m-am trezit din somn de durere si simtindu-mi pulsind singele in cap si parca aveam si greata, am luat antinevralgic si mi-a trecut; de 2-3 saptamani stau ca caciulita de lana pe cap si ziua si noaptea, ca am lucrat pe afara si am transpirat tare la cap si desi am intrat la caldura, deoarece asta s-a repetat de mai multe ori am banuit ca am o raceala la cap; port si ochelari aproape tot timpul la lucru si la TV, ieri am avut dureri si in globul ocular, astfel ca am scos ochelarii pentru un timp, am colesterol pe care il tratez cu regim si cu HOFLIPOMIN de la HOFIGAL.
Ce poate fi?

Raspunsuri (2)

maria din tulcea

acum 13 ani

aveam dureri si ameteli angrozitoare dimineata am inceput sa iau distonocalm unul dimineata si unul seara inainte de culcare si ma simt foarte bine dar nu stiu cit am sa iau ca mie frica sal interup.

sara777

acum 13 ani

Buna seara!Am rugamintea sa.mi spuneti si mie,ce anume trebuie sa iau sau sa fac pt a.mi rezolva urmatoarea problema:din cand in cand,mai precis o data pe saptamana imi"circula"sau mai bine spus e ca un curent electric sau parca misca ceva continuu (stiu ca e un simptom al migrenii) cand in varful capului,mai des,apoi la frunte.Cand senzatia este in varful capului,in afara de acel"curent"mai se simte ca un cerc in jurul capului care ma tine,ma preseaza suportabil.Imi cer scuze ca nu am stiut cum sa descriu mai bine starea!Aceasta stare este f enervanta!Oare sa aiba legatura cu disckinezia biliara pe care o am de o saptamana,am bila lenesa!?Ce.mi recomandati sa iau?Mii de multumiri!