insomni

Migrena

Postata de merula cu 13 ani in urma.

tulburari de somn!nu dorm de cind ma stiu mai mult de 4 ore pe noapte nu ma simt obosita sau stresata doar ca uneori am dureri de cap sa fie din cauza lipsei de somn?!

Raspunsuri (4)

maria

acum 13 ani

la fel mise intimpla si mie cu insomni si dureri de cap atunci cind nu dorm vreau un sfat

MARIA MM

acum 13 ani

Din copilarie ,de cand ma stiu ,nu pot adormi,oricat de obosita as fi.Nu dorm ziua niciodata.Beau cafea numai dimineata. Muncesc toata ziua.Mananc ,normal.Seara ,sunt foarte treaza, nu vine somnul.Cred ca deja m-am obisnuit cu starea asta dar e greu ca ziua ma simt obosita.De asta beau cafea dimineata ca atunci as dormi daca s-ar putea.Si daca adorm ,ma trezesc de cateva ori si nu mai pot adormi.Dimineata tremur de oboseala si ametesc daca ma fortez sa ma ridic din pat.Acum am 55 ani si e greu.Ma trezesc si bufeurile specifice menopauzei. Daca stie cineva ,sa ma ajute,multumesc.

merula

acum 13 ani

eu am incercat sa dorm dimineata ,dar e doar senzatia de oboeala nu pot dormi cit despre bufeuri ce sa iti spun nu ma pricep stiu ,insa ca mama mea a mers la medic si acum e mai bine multa sanatate

DAVID

acum 13 ani

buna ! pentru a scapa de aceasta stare ;incearca sa folosesti sucul tahitian NONI.
de la tahitian noni.Este un suc care lucreaza la nivel de celula in corpul uman,si repara ce este bolnav in organismul uman.Pentru detalii ;va rog sa ma contactatii;pe e-mail;[email protected]. cu subiect noni