Gat, maxilar intepenit, dureri incredibile de cap

Migrena

Postata de ela_gilda cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Am o problema care ma chinuie de ceva vreme si nu stiu cum sa o mai scot la capat.
In urma cu 2 luni am inceput sa simt ca o apasare pe gat care devenea foarte intensa. M-am dus la ORL si mi-au dat Azitrox (poate am amigdalita). Durerea nu a incetat si am inceput sa simt o apasare f puternica in urechi (dinspre exterior spre interior). In ultima perioada am dureri puternice de cap (in zona cefei) ca o presiune foarte mare si imi intepeneste gatul (ca si cum imi apasa cineva pe cap in jos) si maxilarul/mandibula.

Am facut o tomografie si a iesit bine, analizele de sange la fel.
Doctorii au zis ca poate este de la stres, dar este o durere continuua (singurul moment in care inceteaza este cand stau intinsa in pat).

Raspunsuri (1)

flori

acum 12 ani

sa iti faci dozarea hormonilor,se poate sa ai probleme cu tiroida