durerile in ceafa

Migrena

Postata de ana28122153 cu 15 ani in urma.

deseori am dureri de capdar de ceva vreme merg la sala de fitness sima doare capul in ceafa si umerii oare sa fie din cauza efortului?iau pastile dar nu imi trece uneori imi vine sa si vars ma ia ametelile si op***a dispozitie va rog sa ma ajutati daca ati avut ceva asemanator si ce ati facut va multumesc

Raspunsuri (3)

Florin309132661

acum 15 ani

Buna,
Fa-ti un control sa vezi de la ce-ti vin aceste ameteli, caci nu este normal. Sanatate

catalin_ing

acum 15 ani

buna!
S-ar putea ca aceste probleme de sanatate sa fie din cauza cresterii tensiunii la efort sau tensuine musculara (febra musculara). totusi consulta un medic. SANATATE

Petronela2

acum 15 ani

Buna,am citit mesajul tau si deseori am aceleasi simptome ca si tine.Cred ca sunt un fel de migrene,care la mine apar in preajma menstruatiei.Folosesc tramadol ,algocalmin,metoclopramid injectabil.Mie nu i-mi lipsesc din casa. SANATATE MULTA