Dureri pe partea stanga

Migrena

Postata de Cipri1989 cu 11 ani in urma.

Buna ziua ,va rog daca puteti sami dati un sfat ,ma numesc Ciprian si am 23 de ani,de vrio 4 5 luni ma confrunt cu niste simptome cam sacaitoare,am dureri pe toata partea stanga a corpului ,in special la cap ,ma doare urechea ochiul nara toate pe partea stanga,am avut dureri in piept si mana stanga,am fost la doctor miau facut ekg si o raza toracica crezand k e de la inima dar nimic,analize la sange cred ca am facut de 20 de ori ,nimic totul normal,control la tot abdomenul nimic,doar niste chisturi mici pe rinichiul stang(asta e ceva ereditar,aproape toti din familie avem),Maine merg sa fac un CT cervical pt ca vreau eu sa vad daca am ceva la cervicala,toti doctorii nu miau dat nici un diagnostic,nu stiu ce sa mai fac cu dureri le astea de cap pe partea stanga si cu ametelile sau mai precis vertij,dureri le nu sunt tari dar sunt destul de sacaitoare ,ma te ca sunt un pic ipohondru,pt ca imi este teama ca sufar de nu stiu ce boala incurabila si atunci intervin si atacurile de panica,va multumes foarte mult daca mati putea ajuta

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi bine sa discutati si cu psihoterapeut pentru a depasi aceste stari de panica, de ipohondrie ( cata vreme toate analizele sunt perfecte).

Cipri1989

acum 11 ani

Astept sa vad ce mi se spune Maine la cervicala si dupa o sa merg si acolo,va multumesc din suflet pt atentia acordata,
Sanatate multa va doresc ,

siralexx01

acum 8 ani

salut ! ai gasit cauza? sunt in aceeasi situatie si nu stiu in ce directie sa o apuc

adrian be

acum 8 ani

bun venit in club si eu sunt la fel de doi ani stai cand iti vin atacurile de panica depresie si multe altele eu in mare cam stiu despre ce ii vorba... poate vei ajunge si la psiholog vei lua medicamente de ii fi un robotel pute-te si studiaza-ti problema si fii mai bun iarta mai mult iubeste pe cei din jur mai mult si veo fi mai bine altfel iti spun pe fata o vei lua pe ulei.....