dureri insuportabile de ceafa frunte si ameteli

Migrena

Postata de capsunica cu 13 ani in urma.

buna .am spondiloza cervicala,la cel mai mic val de curent am dureri insuportabile de ceafa ,ameteli de multe ori nu pot sa ma ridic din pat mi se moaie picioarele intrun cuvint nu mai sunt buna de nimica.cu fac baie la cap cu toate ca nu mai ies afara pina dimineata aceeasi poveste.dureri mari de frunte si de ceafa insuportabile.ce ma deranjeaza cel mai rau este cum ma urc in tranvai sa merg la servici chiar daca este numai un singur geam in tranvai deschis aceasi poveste dureri insuportabile,doctorul mia zis sa ma feresc de curent,frig si umezeala >oare cum peste tot sunt geamuri deschise si aere conditioanate,nu mai suport durerileimi dauneaza foarte rau serviciului o saptamina merg la munca una o zac.

Raspunsuri (14)

Silvia

acum 13 ani

Puteti incerca produsele de la aloe vera, gel pentru detoxifiere- Aloe Vera Freedom care mentine mobilitatea articulatiilor, mareste imunitatea si detoxifica colonul si pastilele Activ Ha , precum si crema Aloe Heat Lotion- crema ce are ca estect incetarea durerilor in cateva minute, aceasta incalzeste si calmeaza durerile.
Pentru informatii puteti accesa [email protected]

mihaela

acum 13 ani

ia un co si fa un tratament balnear si pune pe cineva sa-ti faca masaj cervical.multa sanatate

ella

acum 13 ani

Cele mai bune rezultate le da acupunctura. Cateva sedinte rezolva problema. Si nu uita de masaj. Daca poti face rost de un corset cervical,ar fi nemaipomenit. Sanatate multa!

ecaterina.pistol

acum 13 ani

si reflexoterapia ajuta mergi la un specialist intii si sper sa te faci bine cat de curand .si incearca dimineata la o ora matinala sa mergi pe jos cel putin jumatate de ora dar doar dimineata.multa sanatate.

violeta

acum 13 ani

mergi cu incredere la un osteopat bun,personal il recomand pe dl Butnaru Viorel,are cabinetul pe langa Sala Radio,gasesti datele lui pe internet! Face minuni!

floryny

acum 13 ani

Daca suferi de spondiloza cervicala cel mai indicat ar fi ca o data pe luna sa faci sedinte de fizioterapie asociate cu masaj terapeutic. Sanatate

dori

acum 13 ani

ani de zile am suferit de asa ceva si am urmat diferite tratamente(acupunctura,sedinte de fizioterapie) rezukltatele au fost bune pentru perioade scurte de 8-10 luni si apoi din nopu chinuriasa ca am incercat la Zenaida de peste un an nu mai sufar de sa ceva.Incearca nu te costa prea mult.
Sanatate

Barbu Vasile

acum 2 luni

Dumneavoastră vb serios?

moroianu cristina

acum 10 ani

va rog sa-mi spuneti ce sa fac in cazul durerilor cervicale.de un an jumate simnt ca mor,ma doare ceafa cu tot capul,nu am echilibru,ma dor bratele ,ochii ma supara rau.am facut fizioterapie,dar degeba.am doar 23 de ani si lucrul acesta mi-a dat viata peste cap.va rog sa ma ajutati cu ce tratament pot face pt a scapa de aceste simptome

sorina

acum 10 ani

un rezultat rapid si eficient il da ozonoterapia , 1-3 sedinte si nu mai simti durerile cervicale

Budala84

acum 8 ani

La fel am si eu ,la frig m-a dor toate oasele posibile amețesc nu am echilibru .am făcut toate analizele posibile din lume ...nimic...osteopatie ,kinoterapie,degeaba ...m-a dor coastele si ceafa foarte rau amețesc si nu știu de la ce...sănătate va doresc

Budala84

acum 8 ani

Iau pastile de 6,7 luni de zile m-a trag cu toate națiile de creme nu pot să-mi dau seama ce as putea sa am...(farmece)??

Budala84

acum 8 ani

Am făcut tensiune 16/10 poate sa fie de la coloana??

KlaudyaS

acum 8 ani

Și eu am aceasta boala urâtă. Dureri de cap,ameteli ,dureri de umeri care pleacă pe piciorul stâng pana jos.Sunt zile când nu sunt Bună de nimic.M- am dat cu tot felul de creme,am făcut fizioterapie,gimnastica medicala.Este groaznica.