dureri in zona cervicala

Migrena

Postata de Nefertiti cu 11 ani in urma.

stimate doctor,

am 48 de ani si am o problema pentru care inca nu m-am dus la medic sa o tratez. de fapt nu stiu ce am. deseori ma trezesc cu o durere in zona cervicala.si dupa ce beau cafea imi trece incet incet -, pe la amiaza imi revin. mi-am cumparat si perna medicala special pt zona gatului dar tot revine problema. ce as putea sa am? va multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil aveti o spondiloza cervicala. Este bine sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare ( cu radiografie de coloana cervicala).

roua

acum 11 ani

E posibil sa aveti spondiloza cervicala, hipotensiune arteriala(daca spuneti ca se amelioreaza dupa consumul de cafea), formare de osteofiti(ciocurile vertebrale), manifestari de hipoglicemie mai ales daca nu obisuiti sa luati micul dejun, anemie etc.
Este de preferat sa consultati un medic.