dureri de cap

Migrena

Postata de lucian177 cu 15 ani in urma.

am un baietel de 10 ani care acuza mereu dureri de cap mai ales atunci cand isi pregateste temele e mereu obosit si vede uneori pete verzi rosii la intoarcerea brusca a capului si nu numai urmeaza un tratament cu aktovigin durerile nu mai sunt asa frecvente in schimb mai vede uneori acele pete are aprox o luna de tratament care o fi cauza si cat de eficient va fi pt el acest tratament?

Raspunsuri (6)

Dorina6899908

acum 15 ani

Pentru aceste simptome ar trebui sa consultati mai multi medici si anume: neurolog, orl-ist ,oftalmolog,etc. pana gasiti cauza.

lucian177

acum 15 ani

am consultat si orelist si oftalmolog si ultimul a fost neurologuul care cum v-am spus i-a dat acest tratament spuneti-mi va rog o clinica unde ma pot adresa ca sa fiu linistita

lucian177

acum 15 ani

am consultat orelistul si oftalmologul mi s-a spus ca nu ar avea probleme si m -au trimis la neurolog care i-a dat acest tratamaent o alta clinica unde ma pot adresa? eu sunt din botosani si nu am consultat decat medicul de la noi

Dorina6899908

acum 15 ani

OK,insista in continuare,nu sunt din Botosani dar tot moldoveanca . Poate te ajuta cineva din Iasi sau Bucuresti.

lucian177

acum 15 ani

multumesc mult

veronica71

acum 15 ani

Dar de ce nu ai incredere in medicul din Botosani??? Teoretic daca s-a exclus o boala oftalmologica sau de ORL atunci ramane de vazut cu neurologia (infantila, pt ca cei care se ocupa de adulti nu prea se baga). Daca durerea de cap apare in timpul invatatului ar putea fi vorba de o simpla oboseala (are dureri si in perioada vacantei?). Daca vede pete colorate trebuie exclusa si epilepsia (chiar daca nu are pierdere de cunostinta sau convulsii).