dureri de cap

Migrena

Postata de florimi cu 8 ani in urma.

am dureri de cap in zona fruntii si cu stari de voma.am fost la medical orelist si la control nu mi-a gasit nimic in urma unei radiografii.mi-a dat un tratament cu sinupret acut si niste picaturi de pus in nas.am facut si aerosoli,fizioterapie dar vad ca durerile mele tot persista.analizele de sange au iesit f. bune.intrebarea mea este ce tratament pot sa mai iau? sau ce pot face altceva? multumesc.

Raspunsuri (3)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 8 ani

Florimi, inteleg ca te simti ingrijorata de aceste simptome de migrene si stari de varsaturi. Poti lua legatura cu medicul de familie, sa ii explici ce tratamente ai urmat de la ORL si faptul ca aceste stari persista. Este posibil sa iti dea trimitere catre un alt medic specialist. Daca toate investigatiile medicale ies in regula si cauza nu este una fizica, atunci este posibil sa fie vorba de simptome anxioase, stres, astenie sau alte afectiuni emotionale.

Mai multe detalii, poti citi accesand aceste link-uri:

http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/stres/

http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/anxietate/

Multa sanatate!

florimi

acum 8 ani

multumesc de raspuns!

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 8 ani

Cu drag