Dureri de cap

Migrena

Postata de vladbb cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Sper sa gasesc rezolvarea aici .. De vreo 2 ani am dureri de cap , am facut cam toate controalele(ORL , Control la ochi, coloana cervicala, analize de sange ) . In final am ajuns sa fac RMN si a iesit sinuzita , am facut tratament pentru sinuzita si nimic. Nu am nas infundat , doar secretii cand si cand si imunitatea scazuta. Ce am obsevat este ca atunci cand ma doare gatul si tusesc, durerea de cap dispare. Cum ma lasa gatu , ma doare iar capul. M-am gandit si la operatie , dar majoritatea medicilor ORL au zis ca nu este nevoie . Un sfat? Sa nu fie sinuzita cea care imi da durerea si iminitatea scazuta?

Raspunsuri (1)

Medic.Fares

acum 8 ani

Buna ziua.Se poate face tratament cu remedii naturale.Pentru sinuzita se pot face inhalatii sau arosoli cu ulei esential de pin si cu solutia Biomicin.Se pot administra antibiotice naturale cum sunt capsulele Biomicin forte sau Biomicin.Pentru imunitate sunt capsulele Imunitate cu echinacea si Vitamina c naturala.Cel mai indicat este sa faceti un consult la un cabinet medical pentru un tratament adecvat.Multa sanatate!