dureri de cap

Migrena

Postata de maraelena29 cu 12 ani in urma.

ma tot doare capul daca luam supozitoare clafen de obicei imi trecea dar in ultima vreme nu -si mai fac efect de douza zile ma doare incontinuu am luat clafen de 2 ori nurofen plus cate 2odata dar nimic ce as putea sa fac ?

Raspunsuri (2)

snickeritza

acum 12 ani

ce sa faci????orice!!!numai nu mai sta asa.du-te urg la doctor,fa un rmn ceva.NU E DELOC NORMAL.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in ce context va doare capul? a aparut din senin, unde sunt situate durerile de cap?(sunt situate frontal, in fata, poate fi vorba de o sinuzita), aveti hipertensiune arteriala? (poate fi un puseu de tensiune arteriala-masurati tensiunea arteriala), sunteti sub un stress emotional ?(durerea este determinata de contractura musculaturii cefei), asociati tulburari de vedere? , apar inaintea menstruatiei? (o posibila dismenoree)
ar fi bine sa consultati medicul de familie, pentru a va indruma catre serviciul de specialitate.
se poate incerca un tratament antilagic, ce nu necesita presciptie medicala (acetaminofen , ibuprofen)