dureri de cap

Migrena

Postata de nelly_lav cu 13 ani in urma.

buna ziua. vroiam sa va spun ca am niste dureri groaznice de cap care incep dupa 1 ora dupa ce ma trezesc si persista aproape toate ziua. durerile sunt mai acute in zona cefei si mai putin in zona fruntii si a tamplelor. in afara de asta sunt foarte obosita tot timpul, chiar si dupa ce dorm 12 ore. am avut si ochelari, dar nu i-am mai purtat de 1 an, iar acum am fost la control si mi-au dat niste dioptrii cu 0.75 mai mari decat am avut anul trecut, cu toate ca cu vechile lentile vad destul de bine. e normal asa? ce as putea sa fac sa scap de aceste dureri?multumesc

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Mergeti la un control neurologic.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,
de obicei ''''durerile de cap'''' nu dureaza atat de mult precum le descrieti dumneavoastra. de obicei trec la paracetamol/algocalmin, etc. daca la dumneavoastra dureaza de atat timp, daca nici dupa ce v-ati schimbat prescriptia la ochelari durerile nu au trecut, atunci este momentul sa faceti o vizita la medicul de familie pentru inceput. ac***a in vedere ca fara un consult real nu se poate spune clar de unde provin durerile, pentru inceput mergeti la medicul de familie. sunt foarte multe cauze responsabile pentru durerile de cap, printre care si cea pe care ati enumerat-o dumneavoastra.

va urez o zi buna

Gabi

acum 8 ani

Chiar as fi curios sa aflu ce ai rezolvat dupa 4 ani, aceleasi simptome le am si eu de ani de zile.