dureri de cap

Migrena

Postata de lucia carla cu 13 ani in urma.

fiica me de 18 ani acuza dureri de cap zilnice, durerea este localizata in frunte de obicei dar uneori si la ceafa , care este cauza?

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

La aceasta intrebare va poate raspunde un medic neurolog dupa un control amanuntit.

tina maria

acum 13 ani

am dureri de cap se loc la timple si ceafa sunt zilnice, ce pot sa iau?stiu trebuie sa merg la medic dar nu lucrez deci nu cotizez la casa de asigurari de sanatate, deci trebuie sa platesc si nu am acesti ban,i e costisitor un control tomografic etc

ochi negri

acum 13 ani

Poate ai probleme cu tensiunea,poate sant doar probleme de circulatie(vreo spondiloza).Nu ai luat nici un calmant,n-ai observat cand anume apare durerea?Pana la tomografie se poate afla daca nu e vreuna din cauzele mai sus mentionate,se pot face niste analize.Incearca un antinevralgic sau un NUROFEN(durere).

geo

acum 13 ani

Terapia naturista e o solutie:[email protected]

lupu adina

acum 13 ani

sint sigura ca durerile de cap sint de multe ori ,pe baza nervoasa....se si spune ....am atitea probleme ,ca ma doare capul....ma confrunt cu astfel de dureri de cind ma stiu. Trebuie eluminate problemele sufletesti intii.. Dar ..... e cam greu.

Flori

acum 13 ani

Nu ati dori sa-si faca un test cu aparatul SCIO pentru a vedea ce probleme are domnisoara, mai ales ca acest aparat nu radiaza si poate sa-i spuna starea de sanatate a intregului organism.In timpul testarii cu acest aparat i se face o terapie.Cred ca este cea mai buna solutie,daca nu tratati-o cu produse naturale, este foarte tinara si este pacat sa o intosicati cu atitea medicamente.tel.0720325539

ana loredana

acum 10 ani

De vro 2 saptamanii am durerii de cap insuportabile !! Nu egzista zii sa nu iau 2 pastile !! Durerea trece pe moment apoii ceva mai tarziu apare din nou !! De multe orii durerea se lasa pe okii de simt k numi pt deschide okii !! Ma pt cineva ajuta la aceasta intrebare ???