dureri de cap

Migrena

Postata de rares_lili cu 14 ani in urma.

de cava timp am niste dureri ingrozitoare de cap ,mai precis in ceafa,si am mers la medic,iau un tratament,dar nu ma simt bine deloc.Mi-a pus ca diagnostic "sindrom cefaleic"si ca tratament Ibalgin,Tralgit si Quarelin,dar de la aceste mediacamente am si ameteli pe care inainte nu le aveam.Le simt ca fiint niste pastile tari.Ce-as putea sa fac.Recomanda-ti-mi va rog niste ecografii,analize pe care as putea sa le fac.multumesc

Raspunsuri (11)

Robert Rasnatovschi

acum 14 ani

Incearca un RMN la cap

dr.gertica sertiu

acum 14 ani

dureri de cap

b g

acum 14 ani

fa sex mai des

rares_lili

acum 14 ani

stai linistit(a),ca fac sex poate mai des ca tine,daca iti pui aceasta problema...eu am pus o intrebare la care nu este nimeni obligat sa raspunda daca nu vrea...poate oamenii au probleme mai serioase decat glumele tale....oricum,mersi de raspuns!

B.Valentina

acum 14 ani

Incearca masajul terapeutic.

cristina alexandru

acum 14 ani

am avut o itercatie intreprietenul meu si m-a lovit mi-a tras o palma de am ramas cu dureri dupa ceafa rareori in frunte dar dupa ceafa de nu pot sa stau in pat lungita cu capul cam de 2 zile persista durerea si cu senzatie de varsatura. nu am facut nici un control. ce ma sfatuiti.

cristina mama

acum 14 ani

mama mea avea doar dureri de cap si ameteli si intro saptamana nu mai putea sta pe picioare.a facut rmn si i-a iesit 2 pungi de puroi pe creier totul pornea de la o masea

cristina mama

acum 14 ani

rmn-ul este sfant
nu mai amanati daca persista durerile si aveti stare de somnolenta,stare de voma,deveniti neatent (absent)
nu e de glumit
mama a fost operata,fara operatie nu scapa
creierul este f periculos
in spital am vazut multe cazuri
de la o simpla lovitura-cheaguri care nu au iesit la un simpu control

Cristina Mama

acum 14 ani

Sa va p***ati

lacri.bella

acum 13 ani

azi am fost si eu la neurolog pt dureri de cap si anemie!mi-a dat tratament si sper sa fie bine

toma florin

acum 12 ani

Eu am dureri de 1 an ..azi am fost la control ca s-au accentuat in intensitate si ca interval..mi-a zis la tomografie ca am cheaguri si o posibila tumoare (mica)..nu credeam vreodata sa trec prin asa ceva pornind de la o simpla durere de cap