dureri de cap si ameteli

Migrena

Postata de morarc cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Ma numesc Cata M. si am 46 de ani.
Daca stie cineva de la ce pot fi dureri zilnice de cap (frunte si timple) insotite de ameteli, nod in git si uneori greata, asta de ceva timp (citeva luni).
Mentionez ca am de un an, tiroidita Hashimoto pentru care iau tratament.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Durerea de cap poate avea la baza o afectare a sinusurilor ( sinuzita- care poate da si ameteli. Pentru aceasta, este bine sa consultati medicul ORL-ist (cu efectuarea unei radiografii de sinusuri). Senzatia de nod in gat poate fi explicata de tiroidita.

Adriana Adryy

acum 11 ani

buna ziua.poate sa fie de la sinozita pentru ca eu am sinozita.la inpecut am avut atat de grav incat deja mi se urcase puroiu si mai avea putin si imi ajungea la creier daca nu ma duceam la medic si imi dadea tratament imediat si mi sa zis sa ma feresc de curent

ada g.

acum 10 ani

buna! si eu ma confrunt cu aceleasi dureri.Am Hashimoto de 3 ani dar abia din vara aceasta au inceput durerile de cap si ametelile.Mie mi-a dublat doza medicul , de la 50 la 100 .....Tare as vrea sa stiu daca exista un tratament naturist pentru Hashimoto :). Sanatate multa !