dureri de cap,ochi,tample si fata

Migrena Glioblastom multiform

Postata de laurentiaqziou cu 12 ani in urma.

buna ziua ma numesc laura si am o intrebare .sotul meu are dureri pe partea stanga a capului adik fata ureche tampla ochi frunte ,care ar putea fi motivul?durerile incep toamna si sunt foarte severe

Raspunsuri (8)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Cefaleea (durerea de cap) trebuie evaluata pe rand de medicul de familie (de a exclude un puseu hipertensiv) un medic neurolog ( pt o posibila nevralgie arnold), de un medic ORL (o sinuzita).

AAA

acum 11 ani

buna ziua... ma dor tamplele si fruntea .. dar nu mereu... am perioade cand ma dor foarte rau si unele zile chiar deloc de la ce poate fi?? si simt asa pulsatii la tample uneori su ca ma strange capul ... este o senzatie ciudata

Mihaela Dumitru

acum 9 ani

De o saptamina am dureri insuportabile in zona timplei si a fruntii nu stiu ce sa mai fac am luat ibuprofeno si paracetamol de 1g si tot nu-mi trece

Cezar

acum 9 ani

Posibil sa dezvoltati o tumora cerebrala maligna pe partea laterala sau in cazul dvs in partea stânga a capului ( glioblastom multiform )

Neagu Ioana-Aida

acum 9 ani

De ce ma dure capul tot timpul da nu de dureri de cap si de ameteala ...Si de ce ma dor piceoarele da nu de-la cisme

Oana dumitrita

acum 6 luni

Dece se blocheaza capul si ma doare ochii si simnt ca se vîrte asupra mea si ma ameteste foarte tare si ma simnt slabita din ce cauza am un stic nervos cîte o data

Oana dumitrita

acum 6 luni

Dece cîte o data stau mult pe scaun si ma ameteste foarte tare si nustiu ce sa fac si ochii ma dor

Oana dumitrita

acum 6 luni

Si stau mult pe gînduri si nustiu ce se în tîmpla cu mine si cu dure de cap ce pot sa fac